- Ny vare
26. september Vinsmagning på Restaurant Refsborg, Billund med Charles Hopkins, De Grendel i Sydafrika
Charles Hopkins kommer til Billund fredag d. 26. september 2025
Pris kommer senere
Billund Vinklub arrangerer i samarbejde med Lesedi Wines en hyggelig aften med god mad og 7 forskellige vin fra De Grendel vingården i Sydafrika.
En unik mulighed for at møde én af de mest betydende og erfarne vinfolk fra Sydafrika.
Udover at Charles Hopkins er Cellar Master og ansvarlig for vinproduktion på De Grendel Wine Estate, er han også med stor passion den vinmand i landet, der har uddannet flest unge sydafrikanere, så næste generation står klar i Sydafrika.
En hyggelig aften bliver det med garanti. Charles vil præsentere 7 af sine vine i løbet af aftenen og hertil vil Refborg servere en afstemt menu.
BEMÆRK: som medlem af Billund Vinklub køber du dine billetter direkte fra klubben: Billund Vinklub
Derudover er der adgang for et begrænset antal deltagere. Skriv til mail@lesediwines.dk eller ring 23 23 61 65
Sted: Restaurant / Hotel Refborg i Billund
Dato: fredag d. 26. september 2025
Pris kommer senere.